top of page

čt 14. 3.

|

Praha 6

Koncert v Zasekáváku: Člověk krve

Zveme Vás na koncert do Zasekáváku! Vstupné 250,- VSTUPENKY TAKÉ NOVĚ ONLINE: https://connect.boomevents.org/.../680a58a3-3261-4942...

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Koncert v Zasekáváku: Člověk krve
Koncert v Zasekáváku: Člověk krve

Čas a místo

14. 3. 2024 20:00 – 22:00

Praha 6, Jaselská 244/20, 160 00 Praha 6-Bubeneč, Česko

O události

Člověk krve

Člověk krve, vlastním jménem Jan Senft, je básník a písničkář ze Stříbrné Skalice. Jeho písně se odehrávají v nejistém čase, přesto však rezonují s každým prožíváním v dnešní i zítřejší době. Ve svých magicko-folkových skladbách básní o své rodné krajině kolem Stříbrné Skalice ležící v Posázaví i dalších ponurých a polozapomenutých místech napříč Českem. V jeho hudbě se odráží inspirace legendární formací Čp. 8, Petrem Linhartem, Druhou trávou či Trabandem. Všechny své vlivy však dokáže přirozeně přetavit do zcela svébytného a originálního vesmíru.

Hudebník Jakub Čermák o Člověku krve:

Jan, řečený Člověk krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova - kontryhel, verpa, loukotě… -  a zase mizí; hrany lesa v ranním oparu. Zůstává nejistota dobového ukotvení i jistota věčnosti: napříč časy i příběhy se naše bolesti i radosti podobají, a je v tom veliký smutek i veliká útěcha. A je potřeba básníků/tuláků, aby se občas vynořili zpod závoje mhy - nebo zpoza odchlípnuté tapety v osamělé ložnici - a tuhle všelidskou příbuznost nám konejšivě připomněli. Člověk je zvon a chůzí zní. Člověk je z krve.

VSTUPENKY TAKÉ NOVĚ ONLINE: https://connect.boomevents.org/.../680a58a3-3261-4942...

K poslechu:

https://clovekkrve.bandcamp.com/

https://open.spotify.com/artist/1Xm6H2vnzfg3KSto0UFUMd?si=L7t_JlVUSYiiLsC1VKqd3w

Videoklip k písni Penzion na věčnosti:

https://youtu.be/18SP7NrC4j8

Webové stránky:

https://www.clovekkrve.cz/

Akce se koná za finanční podpory MČ Praha 6.

Sdílet událost

bottom of page