top of page

čt 07. 12.

|

Praha 6

Justin Lavash

Zveme Vás na koncert do Zasekáváku. Vstupné: 250,- VSTUPENKY LZE REZERVOVAT NA TEL.: 737442042

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Justin Lavash
Justin Lavash

Čas a místo

07. 12. 2023 20:00 – 22:00

Praha 6, Jaselská 244/20, 160 00 Praha 6-Bubeneč, Česko

O události

Justin Lavash je opravdový a syrový umělec, který si postupně vypracoval pověst vyhledávaného hudebníka nejen v České Republice. Jeho hudba nejčastěji osciluje mezi blues, folkem a jazzem a jeho fenomenální hra na kytaru mnohdy nechá posluchače v úžasu nad tím, jak dokáže rozeznít jediný nástroj ve vrstevnaté polyfonii a to bez použití samplů či looperu. Základem Lavashova stylu je klasická vybrnkávací technika, ale nepřekvapí u něj ani prvky psychedelic, tanečního funky či naopak lyrické anebo dramatické balady. Je inspirován britskou folkovou scénou počátku 70. let a také eklektickým mixem umělců a žánrů, od raných černošských mistrů amerického jazzu a blues, přes Jimiho Hendrixe po punk, house a další.

Narodil se v Londýně v roce 1968 americkému otci a irské matce, od kterých nasál hudební vlivy, kterých se drží dodnes. Počátkem 90. let začal vystupovat v jižním Londýně na jazzové scéně a před příchodem do Čech nasbíral své hráčské zkušenosti ve spoustě britských i amerických kabaretech jako kytarista, zpěvák, skladatel a přepisovatel hudby do not. Lavashův hluboký a uhrančivý hlas vtáhne posluchače do skladeb a nechá vstřebávat jeho silné texty, které jsou vnímavé, nezřídka autobiografické s pronikavým smyslem pro ironii. Jeho skladatelský talent jde ruku v ruce s jeho schopností prezentovat písně na živých koncertech, na kterých se cítí nejvíce jako doma.

Do České republiky se přestěhoval v roce 2004 a od té doby spolupracoval a napsal několik písní pro jedny z nejuznávanějších českých umělců jako je Lenka Dusilová, Monika Načeva, Radůza, Moimir Papalescu, Radůza, DG307, Vladimír Merta či Michal Horáček. Jeho písně "Brother" a "Dizzy and Stranded in Prague" z let 2012 a 2013 byly na albech oceněných hudebními cenami Anděl. Aktuálně spolupracoval s Jiřím Burianem na dvou písničkách k filmu "Buď chlap" a s Aid Kidem (Ondra Mikula) na písni k filmu "Její tělo", oba budou mít premiéru v roce 2023. Má za sebou i několik vystoupení v České televizi, např. v pořadech Kultura+ nebo Na moll.

Na studiovém albu Changing Of Tides (Tranzistor, 2015) Lavash rozšiřuje žánrové hranice písničkářství a s dechberoucí lehkostí se pohybuje mezi blues, country, jazzem, funky a soulem. Zatím poslední studiové album Programmed z roku 2016 je odvážná fúze slide guitar blues a elektronických stylů, které si vysloužilo nejvyšší hodnocení v časopise Reflex a bylo nasazeno do českých rádií, s vysokou rotací zejména na Rádiu 1. Jeho dvě živé nahrávky Live in Prague (2015 a 2018) jasně ilustrují, proč jsou jeho koncerty tak chváleny a proč si stále udržuje nabitý koncertní program. V současné době nahrává nové studiové album, na kterém uslyšíte i violoncello nebo akordeon a které vyjde na podzim tohoto roku. Rozhodně si nenechte ujít jeho živé vystoupení!

Těšíme se na Vás!

Akce se koná za finanční podpory MČ Praha 6

Sdílet událost

bottom of page